Museum Carnavalet

מוזיאון קרנוולה

מסע להיסטוריה של צרפת

בלב רובע המארה הקסום בפריז נמצא מוזיאון שאין דומה לו, שבו ההיסטוריה לא רק נשמרה אלא קמה לתחייה. מוזיאון קרנוולה המכונה לעתים קרובות "המוזיאון של פריז", עומד כעדות למורשת המתמשכת של העיר ויכולתה יוצאת הדופן לארוג יחד את החוטים של העבר וההווה.

מה דעתכם על סיור בפריז בעברית?

גלו את כל המקומות הסודיים והשווים ביותר של פריז עם מדריך ישראלי מקצועי בשפה העברית – אל תפספסו!

התערוכות במוזיאון קרנוולה

מוזיאון קרנוולה בפריז מתגאה במגוון יוצא דופן של אוספים ותערוכות המשמשות כאוצר של ההיסטוריה והתרבות הצרפתית. התערוכות הנבחרות בקפדנות הללו מספקות למבקרים מסע דרך תולדות עברה של פריז, ומציעות תובנות על האבולוציה של העיר, על הרגעים ההיסטוריים המרכזיים שלה ועל חיי היומיום של תושביה. האוספים של המוזיאון הם עדות למסירותו לשימור ולהצגת המורשת העשירה של הבירה הצרפתית.

גלריית המהפכה הצרפתית

אחת האטרקציות הבולטות באוספים הקבועים של מוזיאון קרנוולה היא "גלריית המהפכה הצרפתית". גלריה זו מתמקדת באחת התקופות המשמעותיות והסוערות ביותר בהיסטוריה הצרפתית. בתוך הקירות האלה, המבקרים יכולים לטבול את עצמם בעידן של מהפכה, מפגש עם שפע של חפצים, מסמכים, יצירות אמנות המתארים בבירור את הרוח והמאבקים של התקופה. החל בפוסטרים מהפכניים וכלה בחפצים אישיים של דמויות אייקוניות כמו רובספייר, הגלריה מציעה מבט מקיף על השפעת המהפכה הצרפתית על החברה, הפוליטיקה והתרבות.

התערוכה בל אפוק

התערוכה "בל אפוק" לוקחת את המבקרים למסע בתקופה שונה בתכלית בהיסטוריה הצרפתית. התערוכה מציגה את התקופה התוססת והעשירה תרבותית של בל אפוק, תקופה של שלום, שגשוג ופריחה אמנותית שנמשכה מסוף המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20. בתוך אוסף זה, המבקרים יכולים להתפעל מריהוט ארט נובו מעולה, אופנה מעולה מאותה התקופה, ויצירות אמנות איקוניות שהגדירו את תור הזהב הזה בתרבות הצרפתית. התערוכה של בל אפוק לא רק מדגישה את ההישגים האמנותיים של התקופה, אלא גם מספקת הצצה לאורח החיים העשיר של הדרגים העליונים של החברה.

פנים פריזאי

עבור אלה המעוניינים בחיי היומיום של הפריזאים לאורך ההיסטוריה, התערוכה "פנים פריזאי" מציעה תובנות מרתקות. אוסף זה משחזר פנים פריזאיים טיפוסיים מתקופות היסטוריות שונות, ומאפשר למבקרים לצעוד אל העבר ולחוות את האבולוציה של חיי הבית בעיר. מן השפע של הסלונים מהמאה ה -18 לפשטות של דירות מהמאה ה -19, התערוכה לוכדת את המהות של חיי היומיום ועיצוב פנים בפריז במשך מאות שנים.

ההיסטוריה של פריז בתמונות

"ההיסטוריה של פריז בתמונות" הוא תערוכה חזותית העוקבת אחר השינוי בנוף של העיר והחברה באמצעות כוח הדימויים. אוסף זה כולל מגוון רחב של ציורים, הדפסים ותצלומים שלוכדים רגעים מרכזיים בהיסטוריה של פריז. המבקרים יכולים לראות את הנוף העירוני המשתנה, ציוני דרך איקוניים, ואת השפל ואת זרימת החיים ברחובות פריז. תערוכה זו לא רק מחנכת אלא גם מעוררת רגשות ונוסטלגיה, ומספקת נקודת מבט ייחודית על הקסם המתמשך של העיר.

שעות פעילות

המוזיאון פתוח למבקרים בימים שלישי עד ראשון בין השעות: 10:00-18:00, המוזיאון סגור בימי שני.

שעות פעילות

המוזיאון פתוח למבקרים בימים שלישי עד ראשון בין השעות: 10:00-18:00, המוזיאון סגור בימי שני.

מה אתם אומרים על סיור בעברית בפריז?

אל תפספסו את היופי של פריז

ההיסטוריה של מוזיאון קרנוולה

מוזיאון קרנוולה (Musée Carnavalet), השוכן בלב רובע מארה ההיסטורי בפריז, הוא לא רק מוזיאון אלא מכונת זמן שלוקחת את המבקרים אחורה בזמן כדי לחוות את ההיסטוריה והתרבות העשירה של הבירה הצרפתית. כדי להעריך באופן מלא את המוזיאון הייחודי הזה, חשוב להתעמק בהיסטוריה המרתקת שלה.

המקורות של המוזיאון

סיפורו של מוזיאון קרנוולה מתחיל בתחילת המאה ה-16 כאשר נבנה הבניין שבו שוכן המוזיאון. אבן החן האדריכלית נבנתה על ידי האדריכל המפורסם פרנסואה מנסאר (François Mansart) ומאוחר יותר שונתה על ידי אדריכלים ידועים אחרים, כולל פייר בולט ופרנסואה דביה-אוברי (François Debias-Aubry). האחוזה שימשה כמקום מגוריהם הפרטי של כמה פריזאים מכובדים, כולל מאדאם דה סביניה, סופרת מפורסמת מהמאה ה-17.

ב-1866 רכשה העיר פריז את המבנה והחליטה להפוך אותו למוזיאון המוקדש להיסטוריה של פריז. המוזיאון פתח את שעריו לציבור בשנת 1880, הודות לחזונו של ראש העיר ז'ול פרי. זה סימן את תחילת המשימה שלה כדי לשמר ולהציג את ההיסטוריה שובה הלב של העיר.

תפקידו החשוב בשימור ההיסטוריה הצרפתית

מוזיאון קרנאדל ממלא תפקיד מרכזי בשימור ובהצגת ההיסטוריה של פריז וצרפת. האוספים הנרחבים של המוזיאון כוללים מעל 100,000 חפצים הכוללים ציורים, פסלים, רהיטים, כתבי יד, וחפצים יומיומיים, כאשר כל אחד מקוטלג בקפידה ומוצג באופן המספק למבקרים הבנה חיה של התפתחות העיר במשך מאות שנים.

אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של המוזיאון הוא מסירותו למהפכה הצרפתית. "גלריית המהפכה הצרפתית" בתוך המוזיאון היא ביקור חובה לחובבי ההיסטוריה. הוא מכיל מגוון של חפצים מתקופה סוערת זו, הכוללים פוסטרים מהפכניים, מסמכים ואפילו חפצים אישיים של דמויות בולטות מאותה תקופה.

שיפוצים ושיפורים

במהלך השנים עבר המוזיאון מספר שיפוצים ושיפורים במבנה ובתערוכות. בשנת 2016, המוזיאון פתח בפרויקט שיפוץ גדול שמטרתו היא להפוך את מתקניו למודרנים יותר ושיפור של חוויית המבקרים. שיפוץ זה סגר את המוזיאון באופן זמני לציבור, אך היה חשוב בשביל להבטיח את שימור אוספיו לטווח ארוך.

היופי האדריכלי של המוזיאון לא נשכח במהלך שיפוצים אלה. החזית העדינה, עם עבודת האבן המורכבת שלה, שוחזרה בקפידה למצב הקודם. מאמצי המודרניזציה כללו גם התקנה של חללי תצוגה חדישים כדי להציג טוב יותר את האוצרות ההיסטוריים שבפנים.

האדריכלות המרשימה של מוזיאון קרנוולה

מוזיאון קרנוולה לא ידוע רק באוסף המרשים של החפצים ההיסטוריים, אלא גם עבור המאפיינים האדריכליים המדהימים שלו. המוזיאון שוכן ב-Hôtel de Carnavalet, דוגמה מצוינת לאדריכלות הצרפתית שהייתה עדה למאות שנים של היסטוריה ושינוי.

Hôtel de Carnavalent, המשמש כיום כבית המוזיאון, נבנה במקור בתחילת המאה ה -16. העיצוב האדריכלי של הבניין מיוחס לפרנסואה מנסאר, אחד האדריכלים המפורסמים ביותר בצרפת, הידוע בתרומותיו לאדריכלות הצרפתית הקלאסית. באחוזה ההיסטורית הזאת היו תושבים בולטים שונים לאורך השנים, כולל מאדאם דה סביניה, סופרת בולטת מהמאה ה-17.

סגנונות אדריכליים

הסגנון האדריכלי של Hôtel de Carnavalet הוא שילוב הרמוני של מספר תקופות, המשקף את ההיסטוריה הארוכה של פריז. המבנה כולל אלמנטים של הרנסאנס, הבארוק, וסגנונות רוקוקו, אשר מוסיפים את המגוון האדריכלי שלהם למבנה המקסים.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של הבניין הוא החזית האלגנטית שלו, המאופיינת בפרטי אבן מגולפים מורכבים, חלונות מעוטרים ועמודים קלאסיים. עבודת האבן העדינה של החזית מציגה את האומנות המיומנת של זמנה ומשמשת כעדות להישגים האדריכליים של התקופה.

במהלך ההיסטוריה מבנה המוזיאון עבר מספר שיפוצים ושינויים שכל אחד מהם תרם לקסם האדריכלי שלו. אדריכלים ידועים כמו פייר בולט ופרנסואה דביאס-אוברי מילאו תפקידים משמעותיים בעיצוב מראה האחוזה.

תוספת בולטת נוספת למבנה היא החצר, שעוצבה מחדש במאה ה-18. החצר כוללת שער יפהפה מברזל מחושל, המאפשר הצצה אל הגן השופע של המוזיאון. מרחב גן שליו זה מספק למבקרים מפלט שליו מהרחובות ההומים של פריז ומשלים את האווירה הכללית של המוזיאון.

מודרניזציה ושימור

בשנים האחרונות עבר מוזיאון קרנוולה פרויקט שיפוץ מקיף שמטרתו לשמר את המורשת האדריכלית שלו ולשפר את חוויית המבקר. פרויקט השיפוץ בוצע בקפידה על מנת לשמר את האותנטיות ההיסטורית של הבניין, תוך מודרניזציה של חללי התצוגה והמתקנים.

מאמצי השיקום התמקדו בשימור החזית העדינה, שנוקתה ותוקנה בקפדנות כדי להציג את הפאר המקורי שלה. בפנים נוספו אולמות תצוגה מודרניים כדי להציג את האוסף הנרחב של המוזיאון, ולחבר את העבר עם עיצוב עכשווי.

מוזיאון קרנוולה פריז

חפצים מפורסמים במוזיאון

מוזיאון קרנוולה פריז הוא ביתם של אוסף מרשים של חפצים מפורסמים שמביאים את ההיסטוריה של העיר לחיים. פריטים יוצאי דופן אלה מספקים למבקרים קשרים מוחשיים לעבר, ומציעים תובנות על חייהם של דמויות היסטוריות ועל האירועים שעיצבו את פריז. מאוצרות מלכותיים ועד שרידים ספרותיים איקוניים, החפצים המפורסמים של המוזיאון מחזיקים מקום ייחודי בלבם של חובבי ההיסטוריה ומבקרים מזדמנים.

כס המלכות של לואי השישה עשר

אחד הפריטים האיקוניים ביותר במוזיאון קרנוולה הוא כס המלכות של לואי ה -16. רהיט מקושט ומרשים זה שופע בהיסטוריה ובפאר. כס המלכות היה שייך פעם למלך לואי ה-16, שהיה האחרון שכיהן כמלך צרפת לפני המהפכה הצרפתית. נוכחותו במוזיאון מאפשרת למבקרים לדמיין את השפע של המלוכה הצרפתית במהלך המאה ה -18. כשהם מביטים על כס המלכות, המבקרים לא יכולים שלא להיות מועברים אחורה בזמן לעידן שחלף של מונרכיה אבסולוטית.

הכס של לואי ה-16 משמש גם תזכורת נוקבת לאירועים הסוערים שהתרחשו לאחר מכן, כולל המהפכה הצרפתית, שהובילה בסופו של דבר לנפילת המלוכה. זוהי עדות למחויבותו של המוזיאון לשימור והצגת חפצים בעלי משמעות היסטורית ותרבותית כאחד.

חדר השינה של מרסל פרוסט

פריט מפורסם נוסף המרתק את המבקרים הוא חדר השינה המשוחזר של הסופר הצרפתי הנודע מרסל פרוסט. פרוסט, הידוע ביצירתו המונומנטלית "In Search of Lost Time" ("à la recherche du temps perdu"), קשור קשר הדוק להיסטוריה של הספרות הפריזאית. חדר השינה המשוחזר בדקדקנות מציע הצצה לעולם האינטימי והיצירתי של הסופר.

חדר השינה כולל רהיטים המתאימים לתקופה, פריטים אישיים ומזכרות הקשורים לחייו ועבודתו של פרוסט. המבקרים יכולים לטבול את עצמם באווירה של זמנו של פרוסט, לצבור הבנה עמוקה יותר של הגאונות הספרותית שפעם התגוררה בחלל זה. זוהי מחווה נוקבת לתרומתו של הסופר לספרות הצרפתית ולהשפעה המתמשכת של עבודותיו.

פריטים אישיים של מארי אנטואנט

האוסף של הפריטים האישיים השייכים למארי אנטואנט, מלכת צרפת בסוף המאה ה -18, הוא עוד שיא של מוזיאון קרנוולה. ממצאים אלה מספקים הצצה נדירה אל חייה ואישיותה של המלכה המסתורית. המבקרים יכולים להתפעל מפריטים כמו תכשיטים, בגדים וחפצים אישיים שהיו שייכים פעם לדמות היסטורית איקונית זו.

הפריטים האישיים של מארי אנטואנט מציעים לא רק נקודת מבט היסטורית, אלא גם הצצה לאופנה ולסגנון של אותה התקופה.

שאלות נפוצות על מוזיאון קרנוולה

עלות הכניסה למוזיאון משתנה בהתאם לגיל המבקר, עלות כרטיס כניסה למבוגרים עולה בסביבות 9 €, בעוד שישנם כרטיסים בעלות מופחתת לסטודנטים וקשישים. ילדים מתחת לגיל 18, תושבי האיחוד האירופי מתחת לגיל 26, ומבקרים נכים עם מלווה אחד יכולים להיכנס בחינם.

כן, סיורים מודרכים זמינים במוזיאון ותוכלו להצטרף לסיורים אלה כדי לשפר את חוויית המוזיאון שלכם ולקבל תובנות ממדריכים בעלי ידע. כדי להשתתף, ניתן לשאול על לוחות הזמנים של הסיורים והזמינות בדלפק המידע של המוזיאון או באתר האינטרנט.

מוזיאון קרנוולה מציע תערוכות ומידע בעיקר בצרפתית ובאנגלית. שתי שפות אלה משמשות בדרך כלל כדי לספק תיאורים והקשר לאוספים.

אטרקציות ליד מוזיאון קרנוולה

עוד אטרקציות שתאהבו

מה אתם אומרים על סיור בפריז בעברית? 🗺️

אל תפספסו את היופי של פריז

מה אתם אומרים על סיור בפריז בעברית? 🗺️

אל תפספסו את היופי של פריז