Atelier des Lumières

מוזיאון האורות פריז

עדכון: מוזיאון האורות בפריז מבוקש ועמוס מאוד בחודשים אלו ולכן אנחנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש למוזיאון כדי למנוע המתנה ממושכת שיכולה להימשך מספר שעות בקופות המוזיאון. ניתן להזמין כרטיסים מראש למוזיאון באתר הבא.

חוויה אורקולית לכל המשפחה

מוזיאון האורות פריז הוא מוזיאון המוקדש לאמנות דיגיטלית וצבוענית, מכאן השם "מוזיאון האורות". המוזיאון מכיל חדרים בהם מוקרנות יצירות דינמיות שונות היוצרות אווירה מיוחדת ואמנותית ביחד, המוזיאון מארח תערוכות שונות המשתנות לאורך השנה, לרוב התערוכות מתמקדות באומן מוכר או בסגנון אמנותי פופולרי.

מה דעתכם על סיור בפריז בעברית?

גלו את כל המקומות הסודיים והשווים ביותר של פריז עם מדריך ישראלי מקצועי בשפה העברית – אל תפספסו!

כרטיסים למוזיאון האורות פריז (עדכון מאי 2024)

חודש מאי נחשב לחודש יחסית עמוס בפריז, מזג האוויר בעיר מתחיל להיות נעים ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים לבקר בפריז, אפשר להרגיש את העומס ברחובות העיר ובעיקר באטרקציות מבוקשות כמו מוזיאון האורות שמתמלאות בתיירים ולעיתים גם לא נותרים כרטיסים לרכישה בקופות המוזיאון.

לכן, בשביל להבטיח את הביקור שלכם במוזיאון האורות ולהימנע מהמתנה ארוכה לכניסה למוזיאון, מומלץ להזמין כרטיסים מראש שיבטיחו את הכניסה שלכם למוזיאון ללא תור.

לרכישת כרטיס כניסה למוזיאון האורות לחצו כאן

ההיסטוריה של מוזיאון האורות

המוזיאון נולד מתוך חזון של "Culturespaces", ארגון תרבותי צרפתי ששאף לשנות את מוזיאוני האמנות בעיר מהגדרות המוזיאון המסורתי ולהציע מוזיאון דינמי יותר עם מוזיאון האורות בפריז, המוזיאון נפתח לראשונה באפריל 2018 בבית יציקה לשעבר, הממוקם ברובע ה-11 של פריז.

בית היציקה, שראשיתו במאה ה-19, הדהד פעם בצלילים של מכונות כבדות ועבודות מתכת. עם זאת, עם דעיכתה של המטרה התעשייתית של בית הציקה, נוצרה הזדמנות ייחודית לשינוי. ארגון Culturespaces ראה את הפוטנציאל בחלל העצום, והתעשייתי והחליט ליצור מרכז אמנות דיגיטלי עכשווי שיפיח חיים חדשים לתוך המקום ההיסטורי.

עידן חדש של אמנות דיגיטלית 

התערוכה הראשונה ב- L'Atelier des Lumières, שנקראה "Gustav Klimt: Gold and Colors", הציבה את הקרקע לעידן חדש של חוויות אמנות דיגיטלית. המבקרים הועברו לעולם הזהב של קלימט, כאשר יצירות האמנות האייקוניות שלו הוקרנו על הקירות והרצפות של בית היציקה. השילוב של טכנולוגיית הקרנה חדישה, מוסיקה, ויזואלים מסונכרנים, המקום הציע מפגש רב תחושתי עם אמנות קלימט.

ההצלחה המדהימה של התערוכה הראשונה עודדה את הארגון להמשיך לבדוק את הפוטנציאל של אמנות דיגיטלית ותצוגות אלה. מוזיאון האורות הפך במהירות למרכז אמנותי, המציג תערוכות שנעו בין יצירות של ציירים מפורסמים כמו וינסנט ואן גוך לאמנים מודרניים כמו איב קליין.

הרחבת אופקים

כשהתפשטה השמועה על מרחב האמנות הסוחף הזה, מוזיאון האורות החל למשוך חובבי אמנות, אוהבי טכנולוגיה ומבקרים סקרנים מרחבי העולם. השילוב הייחודי של אמנות, היסטוריה וטכנולוגיה הדהד עם קהלים מכל הגילאים והרקעים, מה שהופך אותו ליעד חובה לביקור בפריז.

מחוזקים מהתגובות החיוביות, הארגון הרחיב את הרעיון של מוזיאון האורות בפריז לערים אחרות, והביאו חוויות אמנות דיגיטליות לקהל רחב יותר. תערוכות אמנות דיגיטליות שפעם קישטו את קירות בית היציקה הפריזאי מצאו כעת בתים חדשים במקומות איקוניים אחרים, ומעשירים עוד יותר את הנוף האמנותי.

כיום, מוזיאון האורות עומד כסמל של חדשנות ויצירתיות בעולם האמנות. הוא ממשיך לדחוף גבולות, לשתף פעולה עם אמנים עכשוויים ולהתנסות בטכנולוגיות חדשניות ליצירת תצוגות אינטרקטיביות.

שעות פעילות

מוזיאון האורות פתוח בימים שני עד שבת בין השעות: 10:00-20:00 וביום ראשון בין השעות: 10:00-19:00

שעות פעילות

מוזיאון האורות פתוח בימים שני עד שבת בין השעות: 10:00-20:00 וביום ראשון בין השעות: 10:00-19:00

מה אתם אומרים על סיור בעברית בפריז?

אל תפספסו את היופי של פריז

התערוכות השונות במוזיאון

מוזיאון האורות פריז ידוע באירוח תערוכות מהפנטות המביאות חיים לאמנות בדרכים שלא נראו מעולם. כל תערוכה הופכת את החלל התעשייתי ללוח ציור שובה לב, שבו יצירות מופת של אמנים ידועים מוקרנות בדייקנות ובכישרון. כמה מהתערוכות הבולטות במוזיאון כוללות את:

גוסטב קלימט: זהב וצבעים

תערוכת הבכורה פורצת הדרך הזו הציגה למבקרים את עולמו הקסום של גוסטב קלימט, הצייר האוסטרי הנודע. התערוכה הציגה את עבודותיה המפורסמות ביותר של קלימט, כגון "הנשיקה" ו"דיוקנה של אדל בלוך-באואר", ועוטפת את הקהל בים מנצנץ של זהב וצבעים מלאי חיים. המיזוג של יצירות המופת של קלימט עם הטכנולוגיה האימרסיבית התאים בדיוק לאומנות שמוזיאון האורות היה ידוע בה.

וינסנט ואן גוך: ליל כוכבים

מחווה לצייר ההולנדי האגדי, תערוכה זו התעמק ביצירותיו הטעונות רגשית של וינסנט ואן גוך. התערוכה "ליל כוכבים" הביעה כבוד לציור האייקוני של ואן גוך, ולקחה את המבקרים למסע דרך חייו הסוערים והגאונות היצירתית שלו. משיכות המכחול המסתחררות של "ליל כוכבים" רקדו על הקירות, ויצרו קשר אינטימי בין הקהל לבין האמן המיוסר.

מונה, רנואר, שאגאל: מסעות סביב הים התיכון

תערוכה זו הובילה מבקרים לחופי הים התיכון, שם נתקלו ביצירותיהם של שלושה אמנים גדולים – קלוד מונה, פייר-אוגוסט רנואר ומארק שאגאל. הצבעים התוססים ועבודות המכחול המיוחדות של אמנים אלה התעוררו לחיים, ועוררו את הנופים הקסומים ואת השטיחים התרבותיים של אזור הים התיכון.

חלומות על יפן

תערוכה זו חגגה את המורשת האמנותית והתרבותית של יפן, והציגה מגוון רחב של אמנות יפנית מסורתית ועכשווית החל מהדפסי עץ איקוניים ועד לאמנות דיגיטלית מודרנית, "חלומות של יפן" איפשר למבקרים לטבול את עצמם בשטיח העשיר של התרבות והיצירתיות היפנית.

דאלי, האניגמה האינסופית

סלבדור דאלי, האמן הסוריאליסטי הספרדי האיקוני, לקח את מרכז הבמה בתערוכה זו, שם המבקרים הוזמנו לחקור את מעמקי מוחו המסתורי. יצירותיו הפנטסטיות של דאלי התעוררו לחיים, טשטשו את הקווים בין מציאות לחלומות, והותירו את הקהל שבוי על ידי המוזרים ויוצאי הדופן.

זוהי רק רשימה קצרה מעשרות התערוכות המתרחשות במוזיאון בפריז, כל תערוכה מציגה צד חדש של האמנות ברחבי העולם, כדאי לבדוק לפני הביקור שלכם במוזיאון איזה תערוכות מתרחשות כעת במוזיאון והאם הם מעניינות אתכם.

מאחורי הקלעים של התערוכות במוזיאון

יצירת תערוכה במוזיאון האורות היא תהליך קפדני ויצירתי הכולל אריגה של אמנות, טכנולוגיה וסיפורים לתוך מארג מהפנט של חוויות סוערות. הצוות המסור של המוזיאון משתפים פעולה באופן הדוק כדי להביא את החזון של אמנים ידועים לחיים, ולהפוך את החלל התעשייתי לארץ פלאות דיגיטלית. בואו ניקח הצצה מאחורי הקלעים כדי לחשוף את התהליך המסקרן של יצירת תערוכה במוזיאון הואורת.

1. בחירת הנושא והאמנים

הצעד הראשון יצירת תערוכה הוא בחירת נושא משעניין שמהדהד עם הקהל ומתאים לחזון של המוזיאון. הצוות בוחר בקפידה נושאים שחוגגים את עבודותיהם של אמנים ידועים, חוקרים תנועות אמנות ספציפיות, או מציגים נקודות מבט תרבותיות מגוונות. ברגע שהנושא נקבע, המוקד עובר לבחירת האמנים שיצירותיהם יוצגו. זה כרוך במחקר נרחב, דיונים, ושיתוף פעולה עם מומחים לאמנות כדי ליצור אוסף מלוכד.

2.מחקר ופיתוח קונספט

מאחורי כל תערוכה מוצלחת עומד מחקר מעמיק ופיתוח קונספט. היוצרים מתעמקים בחייהם של האמנים, בפילוסופיות האמנותיות ובהקשר ההיסטורי של יצירותיהם. הבנה מעמיקה זו מהווה את הבסיס ליצירת נרטיב שמחבר בין החלקים השונים ומעביר את מהות התערוכה. הצוות בוחן דרכים שונות להציג את יצירות האמנות, ומבטיח שילוב חלק של אמנות, טכנולוגיה וסיפורים.

3.שילוב הטכנולוגיה

במוזיאון האורות בפריז, הטכנולוגיה ממלאת תפקיד מרכזי בהרמת חוויית התערוכה. היוצרים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מומחים ומעצבים טכניים כדי לשלב טכניקות הקרנה חדשניות, נופי קול ואלמנטים אינטראקטיביים לתוך חלון הראווה. המטרה היא ליצור מיזוג חלק של אמנות וטכנולוגיה, שבו הציורים מתעוררים לחיים, ומבקרים מועברים לעולם של האמן.

4.איזון בין אמנות מסורתית ועכשווית

יצירת תערוכה במוזיאון כרוכה באיזון עדין בין אמנות מסורתית ועכשווית, הצוות בוחר בקפידה שילוב של יצירות מופת איקוניות ויצירות פחות ידועות כדי לספק לקהל מגוון. תהליך זה מבטיח כי גם חובבי אמנות וגם מבקרים בפעם הראשונה יכולים להעריך ולהתחבר עם יצירות האמנות.

5.חזרות וכיוון

לפני הפתיחה החגיגית, הצוות עושה חזרות קפדניות על התערוכה כדי להבטיח שכל הקרנה, צליל ואלמנט אינטראקטיבי מתיישרים בצורה חלקה עם הנרטיב. כוונון עדין נעשה כדי להשיג דיוק במיפוי ההקרנה ובסנכרון של האלמנטים החזותיים, ובכך להבטיח חוויה מושלמת וסוחפת למבקרים.

ההשפעה של מוזיאון האורות על אמנות דיגיטלית

מוזיאון האורות התפתח כפורץ דרך בתחום האמנות הדיגיטלית, המשאיר חותם על עולם האמנות ומשפיע על מהלך חוויות האמנות בעולם. באמצעות הגישה החדשנית של המוזיאון למיזוג אמנות וטכנולוגיה, המוזיאון פתח אפיקים חדשים לביטוי אמנותי, הגדיר מחדש את הערכת האמנות, והוייה השראה ליצירת חללי אמנות דומים ברחבי העולם.

הגדרה מחדש של חללי תצוגות האמנות

מוזיאון האורות שם מאחור את הרעיון הקונבנציונלי של גלריות אמנות ומוזיאונים על ידי הפיכת חלל תעשייתי למרכז אמנות דיגיטלי. גישה חדשנית זו הוכיחה כי אמנות לא צריכה להיות מוגבלת לקנבס סטטי אלא יכולה להתעורר לחיים באמצעות מיפוי הקרנה ותצוגות אינטראקטיביות. כתוצאה מכך, חללי תערוכות אמנות מסורתיים ברחבי העולם מחבקים את הטכנולוגיה כדי להציע למבקרים מפגש אמנות מרתק וטרנספורמטיבי.

גישור על אמנות וטכנולוגיה

על ידי שילוב חלק של טכנולוגיה חדשנית להצגת יצירות אמנות, מוזיאון זה גישר על הפער בין האמנות המסורתית לבין העולם הדיגיטלי. השימוש בטכניקות הקרנה מתקדמות, חזותיות מסונכרנות ואלמנטים אינטראקטיביים, פעילות המוזיאון הוכיחה כיצד הטכנולוגיה יכולה לשפר את ההשפעה הרגשית ואת הסיפור של האמנות.

טיפוח חילופי תרבות

באמצעות תערוכות בנושאים השונים המציגות אמנים מתרבויות ותנועות אמנות שונות, מוזיאון זה הפך לפלטפורמה לחילופי תרבות. מבקרים מרחבי העולם נחשפים למגוון רחב של ביטויים אמנותיים, ומטפחים הבנה והערכה רבה יותר של המורשת האמנותית העולמית. בדגש זה על דיאלוג בין-תרבותי הייתה השפעה עמוקה על העשרת קהילת האמנות.

עידוד של שיתוף פעולה בין אמנים ואנשי טכנולוגיה

ההצלחה של המוזיאון עוררה שיתופי פעולה בין אמנים ואנשי טכנולוגיה, ומביאה יחד מוחות יצירתיים מדיסציפלינות שונות. התכנסות זו הובילה לפיתוח טכנולוגיות חדשניות שתוכננו במיוחד לחוויות אמנות חדשנית. אמנים בוחנים כעת באופן פעיל את הפוטנציאל של הטכנולוגיה בתהליך היצירה שלהם, מה שמוביל ליצירות אמנות פורצות דרך שדוחפות את גבולות הביטוי האמנותי.

סלילת הדרך למרכזי אמנות דיגיטלית ברחבי העולם

המודל החלוצי של המוזיאון לתערוכות אמנות דיגיטליות היווה השראה להקמת מרכזי אמנות דומים ברחבי העולם. מאירופה לאסיה ואמריקה, חללי אמנות דיגיטלית פרחו, מציע חוויות ייחודיות ושובה לב דומה לאלה שהתחילו על ידי מוזיאון האורות בפריז. מרכזי אמנות אלה הפכו למרכזי יצירתיות, חילופי תרבות וחדשנות טכנולוגית.

מוזיאון האורות פריז

מה מטיילים ישראלים אומרים על מוזיאון האורות

  • "תערוכה נהדרת של צלילים, אורות וצבעים, ציורים מדהימים של הצייר הנודע פול סזאן. התערוכה ממוקמת בחלל גדול ועל כל הקירות הריצפה מוקרנים הציורים, הציורים מופיעים לכמה רגעים ומתחלפים בציורים אחרים. בשטח המוזיאון ניתן לשבת על הרצפה או על המקומות המיועדים לישיבה."
  • "מקום מעולה. מי שלא חובב את ג'אנר המוזיאונים – התערוכה הזאת בשבילו! מאוד מעניין ומרהיב. מתאים לכל הגילאים."
  • "המיצג של אומנות שגאל היה פשוט יוצאת מן הכלל. ערוך נפלא וממש מכניס את הצופים לתוך הציורים הדינמיים."
  • "מוזאון דינמי, מאוד מרתק, ומדהים השלב את חושים ובכללי, שווה להגיע לראות. מציג את האמנות בצורה מהנה ומיוחדת גם למי שלא חובב אומנות."
  • וידיאו ארט נפלא והחוויה מדהימה. חלל ענק שהולכים בתוכו כחלק ממיצג וידיאו מומלץ ומהנה גם עם ילדים. המוזיאון ממוקם באיזור שיש בו מסעדות קטנות שבהחלט ניתן למצוא משהו מיוחד לאכול בהם. יש להזמין כרטיסים מראש(!)."

אטרקציות ליד מוזיאון האורות

עוד אטרקציות שתאהבו

מה אתם אומרים על סיור בפריז בעברית? 🗺️

אל תפספסו את היופי של פריז

מה אתם אומרים על סיור בפריז בעברית? 🗺️

אל תפספסו את היופי של פריז